Návod pro Zippo ohřívač rukou

PLNĚNÍ ZIPPO OHŘÍVAČE RUKOU PALIVEM

 1. Sundejte víčko ohřívače, tahem sejměte katalytický hořák. (Hořák je k ohřívači připevněn relativně těsně, je možné, že bude nutné použít sílu)
 2. Do plastové odměrky si nalejte požadovanou dávku paliva. (Jako palivo se používá originální Zippo benzín do zapalovačů). Na plnou dávku paliva bude hořák hřát přibližně 12 hodin, na poloviční cca 6 hodin.

  (Pozn.: Při prvním použití vlejte do ohřívače dvě plné dávky paliva)
 3. Vlejte obsah odměrky do ohřívače. Ohřívač nikdy nepřeplňujte, může dojít k poškození hořáku, zranění nebo pořáru.
 4. Pečlivě otřete případné zbytky paliva z ohřívače a rukou.
 5. Opatrně nasaďte zpět katalytický hořák. Ujistěte se, že opravdu pevně přiléhá k ohřívači. Nesprávně nasazený hořák způsobí malou nebo žádnou účinnost ohřívače.
 6. Zavřete nádobku s benzínem a odložte ji na bezpečné místo. Ujistěte se, že nikde není palivo rozlité a že jste si palivem nepotřísnili ruce nebo oblečení.

SPUŠTĚNÍ ZIPPO OHŘÍVAČE RUKOU

 1. Sejměte víčko ohřívače a uchopte tělo ohřívače do ruky. Druhou rukou přibližte plamen zapalovače ke katalytickému hořáku a zahřívejte jej po dobu 15-30 sekund (nezáleží, jestli použijete Zippo zapalovač nebo jiný typ zapalovače).
 2. Jakmile katalytický hořák začne žhnout (projeví se občasným růžovo-oranžovým světélkováním v šeru), nasaďte zpět víčko ohřívače a nechte jej cca 1-2 minuty rozehřát, poté jej vložte do přiloženého textilního pouzdra. Ohřívač musí být vždy uložen v textilním pouzdře, jinak se bude přehřívat! Ohřívač nyní bude vyzařovat příjemné teplo bez plamene a splodin po dobu až 12ti hodin.
 3. Po spuštění katalytického procesu nelze ohřívání zastavit. Je-li to nezbytné, ponechte ohřívač v textilním pouzdře a odložte jej na bezpečné místo. Po spotřebování veškerého paliva ohřívač samovolně vychladne.

Další rady a tipy pro použití ohřívače naleznete zde.