ČASTO KLADENÉ DOTAZY K BENZÍNOVÝM ZIPPO ZAPALOVAČŮM

Můj Zippo zapalovač nefunguje správně, máte nějaké tipy jak mohu závadu odstranit?

Ujistěte se, že v zapalovači je dostatek paliva, případně je doplňte. Pokud je zapalovač naplněn a přesto nehoří, zkontrolujte, zda není zuhelnatělý knot a případně jej zastřihněte nebo vyměňte. Problémy s hořením mohou také vzniknout v případě, že zapalovač promrzne (např. je-li nošen k příruční tašce nebo kabelce) a palivo se přestane dostatečně odpařovat. V takovém případě zapalovač zahřejte několik minut v dlani a zapalovač by měl by opět fungovat. Problémům s podchlazeným zapalovačem předejdete tím, že jej budete nosit v přiléhající kapse vašeho oblečení. V případě, že zapalovač špatně škrtá, zkontrolujte, zda máte dostatečně velký škrtací kamínek a případně jej vyměňte za nový. Pokud i s novým kamínkem škrtací kolečko prokluzuje, může být mastné od sazí. Namočte vatovou tyčinku do Zippo benzínu a pokuste se škrtací kolečko a jeho okolí od sazí vyčistit.

Jak často je nutné u Zippo zapalovače měnit knot?

Knot vašeho zapalovače je nutné vyměnit ve chvíli, kdy je zcela zuhelnatělý a zanesený sazemi. Zuhelnatělým knotem nemůže vzlínat palivo a zapalovač přestane fungovat. Pokud je v zapalovači dostatek knotu, postačí, když kleštičkami nebo pinzetou knot povytáhnete a zastřihnete v úrovni vrchní hrany škrtacího kolečka. Pro správnou funkci zapalovače doporučujeme provést toto zastřižení maximálně dvakrát, poté vyměnit celý knot. Abyste předešli uhelnatění knotu, nenechávejte zapalovač hořet déle, než je nezbytné. Během krátké chvíle vyhoří z knotu palivo, poté začne hořet a uhelnatět knot.

Jak často je nutné vyměnit škrtací kamínek?

Škrtací kamínek je vedle benzínu nejrychleji ubývající spotřební materiál, proto dopručujeme uchovávat jeden náhradní kus pod plstěnou podložkou v nádrži zapalovače. Úbytek kamínku poznáte tak, že zapalovač začne špatně škrtat, kolečko se bude zprvu volně protáčet, poté nadměrně zadrhávat. Nový kamínek při běžném používání vydrží několik týdnů.

Je možné, že palivo v Zippo zapalovači ubývá, i když jej nepoužívám?

Ano, Zippo benzín je těkavá látka a samovolně se odpařuje. I když zapalovač nepoužijete, palivo se během přibližně deseti dnů odpaří. Pro snížení rychlosti odpařování vždy zavírejte víčko, nevystavujte zapalovač přímému slunečnímu záření a neodkládejte jej v blízkosti zdrojů tepla. Pokud jste zapalovač nějaký čas nepoužili, vždy jej před použitím raději doplňte palivem. Pokud vlastníte zapalovač delší dobu, zkuste pro zvýšení kapacity vyměnit vatovou výplň nádržky zapalovače. Pokud zapalovač intenzivně používáte a často vám dochází palivo, zvažte nákup originální externí nádržky, ve které lze uchovat dávku paliva pro váš zapalovač navíc.

Jakou náhradní výplň mohu do nádrže použít?

Po delší době používání Zippo zapalovače (řádově letech) je pro zvýšení jeho palivové kapacity vhodné vyměnit vatovou výplň v nádržce zapalovače. Doporučujeme nepoužívat běžně dostupnou kosmetickou vatu, ale originální Zippo náhradní výplň do nádrže. Tato speciální buničina je vyráběna synteticky, má vyšší savost a antiseptické vlastnosti, které brání vzniku a rozvoji plísní v zapalovači.

Jak doplním benzín do svého Zippo zapalovače?

Uchopte zapalovač do ruky a druhou rukou tahem vyjměte insert (vnitřek zapalovače) z kovové schránky těla zapalovače a otočte jej vzhůru nohama. Zvedněte bílou plstěnou podložku, která těsní spodní část nádrže zapalovače. V palivové komoře uvidíte výplňový materiál podobný vatě. Výplňový materiál pomalu nasyťte palivem.

Opravdu má Zippo benzín jiný zápach, než ostatní benzíny?

Ano, originální Zippo benzín je syntetické palivo vyráběné laboratorně a má naprosto odlišné složení než běžné technické benzíny, které se vyrábějí průmyslově jako ropný derivát. Vedle nízkého zápachu se rovněž vyznačuje vysokou kvalitou hoření, snadným zapálením, je šetrný k vaší pokožce a neobsahuje rakovinotvorný benzen.

Ve skutečnosti je samotný název výrobku Zippo "benzín" chemicky nesprávný a používáme jej jen jako tradiční označení s ohledem na snažší orientaci našich zákazníků v České republice a na Slovensku. Korektní název by měl znít "Zippo kapalina do zapalovačů" (Zippo Lighter Fluid).

Lze obnovit výzdobu mého Zippo zapalovače?

Snažíme se vytvořit maximálně kvalitní výrobek a neméně kvalitně jej vyzdobit, přesto se povrch a výzdoba pod vlivem používání opotřebí. Je to zcela normální a běžný jev u jakéhokoliv výrobku, bohužel ale neexistuje způsob, jakým opotřebený povrch nebo výzdobu vrátit do původního stavu.

Je možné zachovat při opravě sběratelského Zippo zapalovače původní díly?

Vždy se snažíme zapalovač nejdříve opravit, teprve ve chvíli, kdy oprava není možná, vyměníme náhradní díl nebo celý zapalovač za nový. Na požádání vám po opravě můžeme vrátit i původní neopravené části zapalovače. Pokud opravovaný model není již k dispozici, nahradíme zapalovač podobným modelem.

Jak mohu správně pečovat o povrchovou úpravu Zippo zapalovače?

Povrch zapalovače můžete čistit jemným hadříkem, případně vhodným čistícím prostředkem. Ujistěte se, že po každém vyčištění je zapalovač pečlivě osušen. Mosazné zapalovače mohou být leštěny vhodnou leštěnkou dle doporučení výrobce leštícího přípravku.

Je možné připevnit k Zippo zapalovači upadlý emblém?

Pokud se z vašeho zapalovače uvolnil originální emblém, zašlete jej společně se zapalovačem do našeho servisního střediska, kde vám jej zdarma připevníme zpět. Pokud je emblém ztracen, nedokážeme jej bohužel nahradit, emblémy nejsou k dispozici jako náhradní díly.

Můžete mi na Zippo zapalovač připevnit můj vlastní emblém?

Bohužel, nemůžeme používat cizí emblémy. Emblémy používané společností Zippo mají velmi specifické parametry, které jejich použití umožňují.

Proč má Zippo v nabídce také plyn?

Zippo benzín se používá k plnění klasických benzínových zapalovačů. Zippo plyn se používá do kapesních plynových zapalovačů Zippo a do multifunčních zapalovačů MPL, MiniMPL, Flex Neck a OUL.

Mohu použít spotřební zboží jiných výrobců, ma to vliv na záruku?

Ano, kompatibilní spotřební materiál jiných výrobců lze použít, aniž by došlo k poškození zapalovače a na záruku to vliv nemá. Pokud použijete palivo jiného výrobce, je možné, že zapalovač bude nadměrně zapáchat, a to i po výměně paliva za originální Zippo benzín. V takovém případě je nutné vyměnit vatovou výplň zapalovače. S originálním spotřebním materiálem značky Zippo vždy dosáhnete nejlepších výsledků, vaše zapalovače budou spolehlivější a jejich použití maximálně komfortní.

Má smysl kupovat originální spotřební materiál?

V každém případě ano. Společnost Zippo Manufacturing Company je výrobcem vlastního spotřebního materiálu a nejedná se o obyčejné výrobky doplněné vlastním obalem. Tyto výrobky byly vyvinuty přesně pro potřeby společnosti Zippo Manufacturing Company a jsou vyráběny podle nejvyšších standardů. Proto jsou nesrovnatelně kvalitnější a především jsou vyladěny k optimální a komfortní funkci Zippo zapalovačů. Originální Zippo spotřební materiál může díky svým vlastnostem zlepšit zkušenost i s používáním produktů jiných výrobců.

Je možné zakoupit náhradní insert (kovový vnitřek) Zippo zapalovače?

Ne. Náhradní díly nejsou prodejné. Insert vám přesto rádi vyměníme za původní zdarma v našem servisním středisku.

Mohu svůj Zippo zapalovač převážet v letadle?

Obvykle lze převážet zapalovač v zavazadlech v zavazadlovém prostoru. Pokud zapalovač ponesete do prostoru pro pasažéry, zejména u mezinárodních letů s přísnějšími podmínkami pro přepravu vám může být odebrán insert nebo vatová výplň nádže zapalovače a tím znemožněna jeho funkce. Nový insert vám může dodat místní servisní středisko společnosti Zippo.

Na co se vztahuje doživotní záruka a jak ji uplatním?

Doživotní záruka na funkčnost společnosti Zippo Manufacturing Company se vztahuje na funkčnost zapalovače, nevztahuje se na běžné opotřebení povrchu zapalovače, opotřebení dekorací a poškození vzniklé nesprávným použitím zapalovače. Nárok na bezplatný servis v rámci doživotní záruky lze uplatnit kdekoliv na světě u regionálního distributora výrobků značky Zippo bez ohledu na to, kde a kdy byl zapalovač pořízen.