Bezpečný nákup

Oficiálním distributorem originálních výrobků značky Zippo a obchodním zástupcem společnosti Zippo Manufacturing Company v České republice a na Slovensku je společnost ATC distribution s.r.o., která zajišťuje velkoobchodní distribuci těchto výrobků, servis a provoz oficiálního internetového obchodu zippo.cz.

V dnešní době je pro spotřebitele poměrně komplikované orientovat se v nabídkách různých prodejců, neméně složité je potom identifikovat spolehlivého prodejce originálních výrobků značky Zippo. Pokud se chystáte využít nabídky některého z maloobchodních prodejců (ať už v kamenné prodejně nebo na internetu), pečlivě si všímejte následujících charakteristik:

Snadná identifikace prodejce

Prodejce by měl vždy zveřejnit kompletní informace o svém provozovateli. Tyto informace by měly obsahovat údaje ověřitelné v obchodním nebo živnostenském rejstříku, zejména pak:

 1. Obchodní název nebo jméno a příjmení provozovatele
  (Poctiví obchodníci nemají důvod skrývat nebo zastírat svou identitu)
 2. Sídlo provozovatele
  (Každý obchodník musí mít ze zákona uvedeny informace o sídle, resp. provozovně svého podniku)
 3. IČO a DIČ
  (Každý obchodník má přiděleno identifikační číslo a daňové identifikační číslo, podle kterého jej lze dohledat v obchodním nebo živnostenském rejstříku)
 4. Telefonní číslo, kontaktní informace a provozní doba
  (Nepovinným, avšak významným znakem určité solidnosti, zejména u online prodejců)

Sídlo provozovatele v České republice nebo na Slovensku

Doporučujeme si všímat, zda provozovatel obchodu má sídlo v České republice nebo na Slovensku. Ačkoliv sídlo podnikatele v jiné zemi nemusí a-priori znamenat, že se jedná o nepoctivého prodejce (např. některé obchodní řetězce mohou být vlastněny nebo provozovány zahraničním vlastníkem), zřízení sídla v zahraničí u nepochybně českých prodejců může signalizovat nepoctivý záměr obchodníka a snahu vyhnout se inspekčním nebo daňovým kontrolám českých a slovenských kontrolních orgánů, případně odpovědnosti u možných sporů vyplývajících ze zákonných povinností prodávajícího vůči kupujícím.

Cenové poměry prodávajícího

Všechny výrobky značky Zippo jsou vyráběny ve špičkové kvalitě z prvotřídních materiálů. Tato skutečnost umožňuje k vybraným výrobkům značky Zippo poskytnout unikátní doživotní záruku na funkčnost, kterou společnost Zippo Manufacturing Company u vybraných výrobků garantuje celoživotní bezplatný servis pro své zákazníky.  Tyto charakteristické vlastnosti znamenají, že originální výrobky značky Zippo mají svou cenu.

Podezřele nízké ceny oproti cenám obvyklým jsou vždy varováním, že prodejce k výrobkům nemusí poskytnout odpovídající servis (problémy s dodací dobou, neochota k vyřízení zákonných požadavků (reklamace, vrácení zboží, apod.). Neobvykle nízkou cenu výrobku může nesolidní prodejce kompenzovat neúměrně vysokými náklady na vyřízení objednávky nebo dodání zboží, či mohou požadovat další nepřípustné poplatky spojené s vyřízením reklamací nebo vracením zboží.

V nejhorších případech nabízený výrobek byl vyroben jiným výrobcem s použitím méně kvalitních materiálů a neoprávněně nese označení Zippo. V takovém případě je kupující prodejcem podveden.

Identifikace výrobku

Většina výrobků značky Zippo má na spodní straně vyraženo logo Zippo a je označena datovým kódem, který si můžete před nákupem prohlédnout. Doporučujeme si všímat také čárového kódu na obale výrobku. Čárové kódy výrobků značky Zippo prodávaných v České republice začínají trojčíslím 859. U výrobku by také měl být popisek, případně návod v Českém jazyce, kde je jako dovozce uvedena společnost ATC import s.r.o.

Při nákupu na internetu výrobky obvykle bývají označeny katalogovým číslem. Před nákupem doporučujeme ověřit, zda totožný výrobek je uveden na oficiálních stránkách Zippo, případně zda jej nabízejí i jiní prodejci. Nelze rovněž vyloučit, že nabízený model je nějakým způsobem exkluzivní, nebo se jedná o unikátní sběratelský kus. V takovém případě přihlédněte k ostatním charakteristikám prodejce a zvažte, zda je prodejce důvěryhodný.

Rozšířené možnosti platebního styku

Úsilí o zpřístupnění širších možností úhrady zboží a související zvýšení komfortu zákazníka zpravidla vynakládají spíše solidní prodejci. Lze rovněž předpokládat, že renomovaní provozovatelé platebních systémů neuzavřou smlouvu s pochybnými subjekty, u kterých lze předpokládat komplikace při plnění závazků. Mějte přesto na paměti, že při jakémkoliv platebním styku je nezbytné věnovat stejnou pozornost ostatním charakteristikám prodejce a dobře zvážit, jestli lze prodejce považovat za důvěryhodného. V žádném případě neposkytujte platební informace subjektům, které nelze jednoznačně identifikovat a ověřit ve veřejně přístupných rejstřících.

Doklad o nákupu

Vždy požadujte a uchovávejte řádný doklad o nákupu, kde je jednoznačně uveden prodávající a identifikován nakupovaný výrobek. Nepoctiví prodejci často nabízejí prodej zboží bez dokladů, nebo vám vydají doklad, který obsahuje nekompletní informace, nebo je v něm uveden zcela jiný prodejce, obvykle z exotického zahraničí.

V případě, že je nakoupené zboží identifikováno jako falzifikát a bude možné prodejce na základě dokladu usvědčit, je zájmem společnosti Zippo Manufacturing Company s postiženým zákazníkem spolupracovat a případně jej zastoupit při postupu proti takovému prodejci. Klademe si za povinnost chránit oprávněný zájem našich zákazníků nakupovat autentické výrobky značky Zippo, proto vždy uvítáme, pokud se na nás v případě pochybností o pravosti výrobku nebo důvěryhodnosti prodejce obrátíte.